Biežāk uzdotie jautājumi

Par cīņas veidiem

Džiu-džitsu ir japāņu tuvcīņas veids. Sīkāk lasiet džiu-džitsu sadaļā un skatiet video.

Grappling – cīņas māksla, kas ietver sevī galvenokārt cīņu uz zemes. Šeit var uzzināt variāk par grappling nodarbībam, ka arī skatiet grappling video.

Tas ir mūžīgais jautājums, kur patiesībā galveno lomu spēlē nevis cīņu veids, bet konkrēta cilvēka sagatavotības līmenis. Katrā cīņas veidā ir sava specifika un mērķi, kas ir atkarīgi ne tikai no virziena, bet arī no kluba. Vislabāk ir nodarboties ar to cīņas veidu, kas patīk labāk. Tad būs arī rezultāts

Pirms pirmā treniņa

Džiu-džitsu nodarbības iekļauj sitienus ar kājām un rokām, metienus, pašaizsardzības elementus un sāpju paņēmienus, darbu ar ieročiem un pret ieročiem. Notiek arī sparingi (vecākās grupās), cīņas stājā un uz zemes.

Grapplina treniņi pārsvarā iekļauj cīņas tehniku, paņēmienu kombinācijas atstrādāšanu un to izmantošanu cīņā uz zemes.

Sākt treniņus var jebkurā laikā, visā gada garumā. Pirms atnākšanas lūdzam brīdināt treneri pa tālruni +371 29503447 (Dmitrijs). Pirmā nodarbība ir bezmaksas.

Nodarbības notiek myFitness Olimpia sporta klubā, Āzenes iela 5 (sk. karti).

Nodarbību sarakstu skatiet džiu-džitsu un grappling lapās.

Pieredze ir apsveicama, bet nav obligāta. Mūsu mērķis nav profesionālu sportistu sagatavošana un piedalīšana sacensībās, tāpēc Jūs varat droši sākt nodarboties bez jebkādas pieredzes.

Treniņiem nepieciešams kimono vai sporta tērps, čības – nokļūt no ģērbtuves līdz tatami un atpakaļ. Trenēties var ar basām kājām vai borcovkās (speciālie sporta apavi). Staigāt pa tatami ar apaviem ir aizliegts!

Mums galvenokārt ir pieaugušo grupas, līdz ar to rekomendējamais minimālais vecums ir 16 gadi. Uz maksimālo vecumu ierobežojumu nav, viss atkārīgs un Jūsu velmes un iespējām. 

Mēs runājām latviešu, krievu un angļu valodās. Nepieciešamības gadījumā individuāli paskaidrosim visu tajā valodā, kurā Jums būs ērtāk.

Nodarbības

Jaunu džiu-dzitsu jostu var iegūt eksāmenā, kas notiek divas reizes gadā. Eksāmenā nepieciešams parādīt iegūtas prasmes un nodemonstrēt tehniku saskaņā ar programmu. Pēc sekmīgas eksāmena nokārtošanās tiek izsniegts Latvijas Džiu-Džitsu Federācijas sertifikāts.

Grappling nav jostu sistēmas, bet var kārtot uz Brazīļu Džiu-Džitsu (BJJ) jostām piedāloties sacensībās un semināros.